baner-fb.jpg, 114kB

Solárium

solarium

V našom salóne vám ponúkame tri typy solárií - vertikálne turbo solárium, horizontálne solárium a kolagénové solárium - o jeho pozitívnych účinkoch na ľudské telo si môžete prečítať nižšie.

Základné informácie o opaľovaní v soláriu:

Svetlo, ktoré solárium vyžaruje, má optimálne zloženie pre rýchle a veľmi efektívne opaľovanie ľudskej pokožky. Špeciálne lampy poskytujú pomerne vysoký podiel mierneho UV "A" opaľovacieho žiarenia. Toto predchádza spáleniu, kým súčasne vyvoláva pekné bronzové opálenie v (extrémne) krátkom čase. Okrem kozmetického efektu (atraktívne opálenie) je vhodné množstvo opaľovania zdraviu prospešné pri metabolických poruchách alebo prechladnutí. Tiež veľmi dôležitým faktom je, že počas opaľovania v soláriu sa tvorí v pokožke vitamín "D", ktorý priamo ukladá vápnik do kostí, teda pôsobí proti odvápňovaniu organizmu. Pri rôznych kožných ochoreniach ako je akné, psoriáza, seborhea sa tiež prejavuje priaznivý efekt opaľovania v soláriu. UV zariadenia (solárium) by nemali používať osoby, (a to v ich vlastnom záujme) ktoré trpeli, alebo trpia na rakovinu kože, alebo sú na to náchylné. Taktiež by sa nemali v soláriu opaľovať tie osoby, ktoré užívajú lieky, ktoré zvyšujú citlivosť kože na ultrafialové žiarenie, všeobecne choré alebo dočasne choré osoby užívajúce antibiotiká.

Ak sa vyskytujú na koži trvalé opuchliny, vredy, alebo pigmentové pečeňové škvrny solárium sa nesmie používať!

Pred použitím solária zbavte svoju tvár kozmetiky a nepoužívajte žiadne produkty slnečnej ochrany. UV žiarenie v soláriách neobsahuje takmer žiadne škodlivé žiarenie typu UV "B" a UV "C" na rozdiel od priameho slnečného svetla. Počas opaľovania v soláriu používajte vždy dodávané ochranné okuliare a odporúčanú solárnu kozmetiku . Po skončení opaľovacej procedúry v soláriu sa odporúča použiť solárnu kozmetiku po opaľovaní, ktorá svojim zložením priaznivo vplýva na pokožku (upokojuje ju) a dodá jej všetky potrebne vitamíny a má regeneračné účinky.

solarium

Niekoľko dobrých rád a upozornení pri opaľovacej kúre:

Príprava pokožky a ochrana očí:

solarium

Kolagénové solárium

Omlaďte vašu pokožku terapiou kolagénovom soláriu.

Čo spôsobuje starnutie kože

V mladosti je naša koža výborne zásobovaná živinami a vytvára dostatočné množstvo kolagénu a elastínu, a tak je kože pevná, pružná a hydratovaná. Už po 25. roku života sa znižuje zásobovanie pokožky živinami, spomaľuje sa látková premena a výrazne klesá tvorba kolagénu a elastínu vo fibroblastoch. Keďže je kolagén hlavnou "výplňou" spojivového tkaniva a tvorí 70% hmotnosti kože, jeho úbytok vedie k jej ochabnutiu. Koža stráca pevnosť, pružnosť a hydratáciu, spomaľuje sa regenerácia buniek, koža je unavenejšia, bledšia a nerovnomernejšia, objavujú sa prvé známky starnutia a prvé vrásky, ktoré sa s pribúdajúcim vekom prehlbujú.

Čo je Kolagén

Kolagén, fibrózny proteín, je primárnou podporou pokožky. Dodáva pokožke pevnosť a pružnosť, takisto ako aj podstatnú schopnosť zadržiavať vlhkosť. Kolagén je tvorený fibroblastami, bunkami spojivového tkaniva, nevyhnutnými bunkami spojivového tkaniva. V priebehu rokov fyziologické ukladanie kolagénu sa znižuje, a následkom toho je strata pevnosti pokožky. Vo veku približne 40-45 rokov sa „stratum corneum„ (horná vrstva) pokožky zhusťuje, zatiaľ čo dermis sa stáva postupne tenšou. Dôvodom, prečo sa tak deje, je vlastne to, že kolagén, podporujúci fungovanie, sa postupne znižuje.

Pokrokové a komplexné ošetrenie proti starnutiu pomocou Collaria, tzv. kolagénové solárium

Účinky kolagénovej terapie